LEVENT BASKI MERKEZİ

Levent Baskı Merkezi 2017 yılı itibari ile faaliyete başlayan dijital bir baskı merkezidir. Öncelikli hedefi sektörel gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına yeni ve ekonomik çözümler geliştirmektir. Bu anlamda Levent Baskı Merkezi makine parkurunu sürekli olarak güncel tutmakta, dünya çapında ses getiren yeni nesil baskı çözümleri ve trendleri müşterileri ile buluşturmaktadır.

 

Kaliteli ve modern üretim teknolojik altyapısı, sağlam ve dikkatli müşteri ilişkileri ağı, kendi bünyesinde özel olarak entegre edilmiş bir müşteri CRM sistemi, zamanında ve hızlı teslimat anlayışı ile Levent Baskı Merkezi yeni nesil dijital baskı merkezleri arasında önemli bir noktaya gelmeyi hedeflemektedir. Levent Baskı Merkezi dijital baskı çözümlerinin dışında müşterilerinin ihtiyaç duydukları ofset baskı çözümleri, büyük ebat baskı çözümleri, display ürünlerin tasarlanması ve üretilmesi gibi çok geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

 

Sizi de en yakın zamanda Levent Baskı Merkezi' ne bekliyoruz.

NEDEN LEVENT BASKI MERKEZİ ?

Müşteri Memnuniyeti

Zamanında Teslimat

Teknolojik Altyapı

Entegre CRM Sistemi

Levent Baskı Merkezi için müşterilerinin aldıkları hizmetten memnun kalmaları son derece önemlidir. Müşterilerinin tüm dijital veya ofset baskı üretimlerini kaliteli, ekonomik ve hzılı bir şekilde gerçekleştirmek Levent Baskı Merkezi' nin temel vizyonunu oluşturmaktadır. Tüm bunların yanısıra duyarlı ve sağlam bir müşteri ilişkileri altyapısı ile Levent Baskı Merkezi müşterileri ile olan iş akışını sorunsuz ve doğru algılamalar üzerinden gerçekleştirmek ister. Bu anlamda sizi can kulağı ile dinliyoruz. Sizin için en doğru ve en ekonomik olanı sizinle  paylaşmak için buradayız.

Levent Baskı Merkezi zamanınızın ne kadar değerli olduğunu çok iyi bilir ve bu doğrultuda üretimlerinizi söz verdiği zamanda teslim eder. İş yaşantısı içerisinde zamanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamaya gerek yoktur. Sizin için en doğru ve gerekli zaman bizim için bir odak noktasıdır. Tüm üretimlerimizi sahip olduğumuz hızlı ve teknolojik altyapılar sayesinde en optimum zamanlarda sizinle buluşturuyoruz. Söz verdiğimiz şekilde, söz verdiğimiz zamanda...

Levent Baskı Merkezi teknolojiyi yakından takip ederek baskı altyapısını sürekli olarak güncel tutar. müşterilerini tüm dünya çapında yeni baskı trendleri, maliyetleri düşüren ve çok daha fazla kreatif açılımlar sağlayan teknolojileri müşterilerimiz için efektif hale getirmek en önemli hedeflerimizden birisi. Bu yüzden yılın belirli zamnlarında dünya çapında fuarlarda yer alıyor ve entegrasonumuz için en doğru ve en yeni terndleri sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz.

Levent Baskı Merkezi müşteri ilişkileri için özel olarak geliştirdiği bir CRM sistemi kullanmaktadır. Bu yazılım sayesinde müşteri temsilcimize tarafınızca ulaştırılan iş siparişi kapınıza üretilmiş bir şekilde gelene kadar geçen süreç an be an takip edilmektedir. Üretim içerisinde potansiyel olarak karşımıza çıkabilecek sorunlar tamamen sıfıra indirgenerek kaliteli ve doğru üretime ulaşmak mümkün olmaktadır. Tüm bunlarla birlikte müşterilerimizin tüm üretimleri tekrar sipariş verilebilecek şekilde depolanabilmektedir.

REFERANSLARIMIZ

Birlikte çalıştığımız kıymetli müşterilerimizden bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

MAKİNE PARKURUMUZ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Dijital ve Ofset baskı konusunda merak edilen ve sıkça sorulan soruları ve cevapları sizler için derledik.

 • + Baskı dokümanlarını hangi formatta göndermeliyiz?

  Yüksek kalitede çıkış elde etmek için baskı yapılacak çalışmalarınızı yüksek çözünürlüklü dosya formatlarında göndermelisiniz. ( PDF, TIF, vektör dosya formatları. ) Çok sayfalı katalog, broşür vb. çalışmalarınızı ise sıralı PDF dokümanı olarak yollayabilirsiniz.

 • + Baskı dokümanlarını kime göndermeliyim?

  Mail atmak, FTP ile dosya paylaşımı yapmak, CD veya taşınabilir bellek ile göndermek suretiyle baskı dokümanlarınızı haftanın 6 günü 24 saat müşteri temsilcilerimiz ile paylaşabilir, telefonla destek alabilirsiniz.

 • + İşlerin baskı onayını nasıl verebilirim?

  Levent Baskı Merkezi olarak gönderdiğiniz işler için örnek baskılar alıyor, maket yapıyor ve size ulaştırıyoruz. Örnek çalışmalar üzerinden vereceğiniz onay sonrasında üretime geçiyoruz.

 • + Hamur kağıda baskı yaptığımızda neden kuşe kağıttaki kadar canlı durmuyor?

  Hamur kağıt mattır, kuşe kağıt ise parlaktır. Dolayısı ile seçilen kağıda göre üzerindeki boyanın rengi mat veya parlak duracaktır. Kuşe kağıt ile hamur kağıt arasında her zaman ton farklılığı mevcuttur.

 • + Bir çalışmam var fiyat vermemiz gerekiyor, doğru kağıdı nasıl seçebilirim?

  Kağıt çeşitleri hususunda çok geniş bir yelpazede seçim yapmanız mümkün. Yapmanız gereken kağıt kataloğumuzdaki seçenekleri görerek ve dokunarak seçmek.

 • + 300 gr’ dan daha kalın kağıt var mı?

  300 gr’ dan daha kalın kağıtlar mevcuttur fakat bazı özel kağıt seçimlerinde 300 gr’ dan daha kalın gramajlı kağıt yoktur.

 • + 350 gr kağıt katlanır mı?

  Katlanabilir ve fakat kağıdın kalınlığından dolayı kırım yapılan yerlerde çatlamalar oluşacaktır. Bunun önüne geçebilmek için kırım yapılacak kağıtlara selefon uygulaması yapılır.

 • + Selefon nedir, neden yapılır?

  Baskı sonrasında, yüksek ısı altında baskı yüzeyinin strece benzeyen ince plastik bir malzemeyle kaplanması işlemidir. Koruyucu özelliği vardır. Uygulandığı yüzeye daha dokunulası bir hava katar. Mat, parlak ve son günlerde sıkça tercih edilen kadife selefon olmak üzere farklı opsiyonları mevcuttur.

 • + Kaç gr’ dan sonra selefon uygulanır ?

  200 gr ve daha kalın gramajlı kağıtlara selefon uygulaması yapılır. Daha düşük gramajlı kağıtlara da selefon uygulaması yapılabilir fakat yüksek ısıdan dolayı kağıdın yuvarlanması söz konusu olduğu için tavsiye edilmemektedir.

 • + 1. Hamur, kraft ve dokulu kağıtlara selefon uygulaması yapılabilir mi ?

  Uygulama esnasında kağıt mukavemet sağlayamayacağı için hava boşlukları kalacaktır. Bu yüzden tavsiye edilmemektedir.

 • + Laminasyon nedir, nasıl kullanılır ?

  Mat ve parlak olmak üzere 2 çeşidi bulunan, baskı yüzeyini kir, toz vs unsurlara karşı korumaya yarayan çok ince plastik bir dokudur.

 • + Taslama nedir, ne işe yarar ?

  Sert ham mukavvaya kağıdı kenarlarından pay verip sıvamak suretiyle içe döndürülmesi ve yapıştırılması işlemidir. Böylece ham mukavvanın rengi gözükmemiş olur.

 • + Yan kağıdı nedir acaba ?

  Sert kapaklı ciltli çalışmalarda olmazsa olmaz öğelerden birisidir. Cildin yaprakları ile kapağın birbirine birleşmesini sağlayan aradaki elemandır.

 • + Amerikan cilt, tel dikiş, iplik dikiş nedir ?

  Taslamalı ve çok sayfalı katalog, kitap vb. işleriniz için sayfaların birbirine tutturulması işlemi için farklı alternatifler mevcuttur. Çok sayfalı bir katalog, ( 80 -100 -150 vb. ) yeterli bir sırt kalınlığı yaratırsa, american ciltli denilen ( klasik dergi yapısı ), sayfaların genelde sol dip taraflarından tutkal ile yapıştırılması ile oluşan bir cilt elde edilir. Eğer sayfa sayınız az ise ( 12-16-20-24 vb. ) yeterli sırt kalınlığı oluşmayacağı için, tel dikişli denilen, sayfaların ortalarından tel zımba ile birleştirilmesi sonucu oluşan bir cilt  oluşturulmuş olur.  Yine aynı şekilde çok sayfalı basılı işlerinizde yeterli sırt kalınlığı elde edilirse sayfalar iplik dikişli denilen, sert naylon iple dikilmek suretiyle oluşan bir cilt elde edilmiş olur.

 • + Sert kapak ve sıvama nedir ?

  Sert ham bir mukavvaya seçilen kağıdın tutkal eşliğinde yapıştırılmasıdır. Bu kağıt tercihen kalın gramajlı olmalıdır.

 • + Baskı dilinde “ forma ” nedir ?

  Çok sayfalı işlerin baskı aşamasında sayfa sıralarını oluşturmak için yaratılmış matematiksel bir sisteme verilen addır. Bu sistem 4 ve 4’ ün katları şeklinde hesaplanır. Örneğin A4 boyutlu bir çalışma bu metotla 64 x 90 cm kağıt üzerinde 16 sayfa olarak forma yapılır. Daha basit olarak, basılacak kağıdın üzerine sayfaların matematiksel hesapla dağıtılması işlemidir.

 • + Tasarım yaptırabilmem mümkün mü?

  Bu bağlamda ihtiyacınız olan tüm tasarım işlerinizi müşteri temsilciniz ile görüşebilirsiniz.

 • + İç mekan ve dış mekan baskı farkı nedir ?

  İç mekan baskı dediğimiz baskı çeşidi, belirli kağıtlara yapılabilen, yüksek kalitede, yağmur, güneş vs. dış etkenlere maruz kalmayacak yerlerde kullanılabilen bir baskı çeşididir. Bununla birlikte iç mekan baskıların üzerine laminasyon uygulaması yapılabilmektedir.

   

  Dış mekan baskı dediğimiz baskı çeşidi ise, vinily ( branda ), canvas, belirli özel kumaşlar ve kağıtlar üzerine yapılan yine yüksek kalitede ve fakat yağmur, güneş gibi dış etkenlere karşı dayanıklı ve dış mekanlarda ( tabela, festival vb. ) kullanılabilen bir baskı çeşididir. Dış mekan baskı, iç mekan baskıya oranla daha düşük bir maliyet arz etmektedir.